Новини

Про відновлення навчально-виховного

 

процесу у навчальних закладах

 

     З 04.02.2016 (за потребою батьків) відновити навчально-виховний процес у чергових групах дошкільних навчальних закладів;

З 08.02.2016 відновити навчально-виховний процес у загальноосвітніх середніх,  дошкільних та позашкільних навчальних закладах.

 

Друзі, іграшки яскраві і заняття всі цікаві,

У життя найперший крок – от що значить дитсадок.

 

Діти молодшої групи ДНЗ (ясла-садок) "Казочка" смт Гребінки. Фото у розділі Фотогалерея.

Відповідно  до  плану  роботи  Міністерства  освіти  і  науки  України  на  2016 рік,  із  метою активізації  освітньої  роботи  дошкільних  навчальних  закладів з екологічного  виховання  дітей  дошкільного  віку  та широкої  популяризації професійної майстерності педагогів, поширення інноваційних  освітніх  технологій,  Міністерство  оголошує з  1  лютого  по  25 квітня  поточного  року  проведення  Всеукраїнського  фестивалю-огляду «Калейдоскоп  педагогічних  ідей  з  екологічного  виховання дошкільників» у режимі онлайн. детальніша інформація за посиланням: http://pedpresa.ua/festival-2

 

Програмою розвитку ООН оголошено Всеукраїнський конкурс «Сталий розвиток – наш вибір». Мета заходу — підвищення рівня відповідних знань і кваліфікацій педагогів України, пошук нових методів просвітницької роботи, обмін досвідом, створення банку навчальних програм. 

Згідно з Положенням про конкурс, до участі можуть долучитися педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів — індивідуально і колективно. 

Конкурсні роботи приймаються оргкомітетом з 25 грудня 2015 року до 20 лютого 2016 року. Детальніше про конкурс за посиланням:  

http://pedrada.com.ua/news/gruppy/olimpiadi_obdarovani_konkursi/stalijj_rozvitok_nash_vibir_konkurs_dlja_pedagogiv/

 

КАРАНТИН В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ПРОДОВЖЕНО ДО СЕРЕДИ 03.02.2016 р.

З  9 лютого по 13 березня 2016 року в Мистецькому Арсеналі відбудеться ретроспективна виставка «Марія Примаченко. Неосяжне». До експозиції увійдуть понад 300 творів видатної художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва. 

 

Детальніше : http://artarsenal.in.ua/event179.html

ПФУ роз’яснив, що якщо в системі персоніфікованого обліку інформація про страховий стаж після 01.07.2000 менше 5 років, надається довідка про зарплату за будь-які попередні 60 місяців.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії врегульовано статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Починаючи з 1 січня 2016 року, пенсія обчислюється із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу після 1 липня 2000 року. 

Винятком можуть бути випадки, коли за даними системи персоніфікованого обліку наявна інформація за період страхового стажу після 1 липня 2000 року  менше ніж 5 років. Тоді довідка про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року має надаватись обов’язково

 

За інформацією офіційного сайту Пенсійного фонду України

 

Уряд прийняв постанову «Деякі питання регулювання міжбюджетних відносин»  від 18.01.2016 № 15. Постановою внесено зміни до інших постанов Кабінету Міністрів України.

Відтепер Казначейство буде перераховувати освітню субвенцію на проведення видатків з такою черговістю:

1) виплата заробітної плати з нарахуваннями, соціальних виплат, стипендій і допомог

2) оплата медикаментів та харчування

3) оплата комунальних послуг та здійснення інших захищених видатків

4) здійснення незахищених видатків.

Окрім того, за рахунок освітньої субвенції не здійснюватиметься з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб.

 

Міністерство освіти і науки України листом від 30.12.2015 № 1/9-632 роз’яснило, яка кваліфікаційна категорія присвоюється новопризначеному педагогічному працівнику залежно від рівня освіти.
МОН нагадало, що відповідно до частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону Україну «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.
Особі, яка має науковий ступінь, при призначенні на посаду педагогічного працівника присвоюється кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», якщо на цій посаді передбачено присвоєння кваліфікаційних кате.
Особі з освітнім ступенем магістра, яка вперше призначається на посаду педагогічного працівника, присвоюється кваліфікаційна категорія «спеціаліст», якщо на цій посаді передбачено присвоєння кваліфікаційних категорій.

Кабінет міністрів затвердив нові правила оплати лікарняних.

Тематичний напрям «МЦФЕР: Освіта» запрошує передплатників взяти участь у вебінарі «Педагогіка розуміння як інструмент особистісного зростання», який відбудеться 9 лютого 2016 року о 13:30.  

Лектори: Наталія ГАВРИШ — доктор педагогічних наук та Тамара ПІРОЖЕНКО — доктор психологічних наук. 

У програмі вебінару: 

- термінологічне поле 

- психологічний аспект розуміння 

- техніки та технології педагогіки розуміння 

- моделі педагогічного спілкування та їх результативність: як розмовляти з дітьми так, щоб тебе почули; як навчитися чути дітей  

Взяти участь у вебінарі зможуть лише передплатники видань МЦФЕР: Освіта. Для цього знадобиться спеціальний код доступу, розміщений у січневих випусках журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя», «Музичний керівник», а також у газеті «Дошкілля.UA»       № 2/2016.

 

 Кабінет Міністрів затвердив ліцензійні умови провадження освітньої діяльності. Відповідна постанова КМУ № 1187 від 30.12.15 року оприлюднена на Урядовому порталі.  

Зазначеним документом встановлено вимоги щодо провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.  

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що затверджені вимоги стосуватимуться кожного місця провадження освітньої діяльності.  

Під час ліцензування освітньої діяльності встановлюється спроможність закладу освіти провадити освітню діяльність відповідно до встановлених вимог у відповідній сфері.  

«Зокрема, у сфері дошкільної освіти – за певним видом дошкільної освіти», - повідомляють в Міносвіти.  

Урядовою постановою також визначено перелік документів, що підтверджують відповідність освітнього закладу вимогам щодо провадження освітньої діяльності, кадрові, технологічні та організаційні вимоги.

Детально у розділі Увага! Приватні заклади.

 

КАРАНТИН В ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ РАЙОНУ ПРОДОВЖЕНО 

 

22.01.2016 о 10.00 в актовому залі  Васильківської районної державної адміністрації проведено  засідання Васильківської  районної комісії  з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Васильківської районної державної адміністрації щодо необхідності вжиття невідкладних заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань в епідемічному сезоні 2016 року (протокол №02 від 22.01.2016 року).

За підсумками наради Васильківською районною комісією з питань ТЕБ та НС було прийнято рішення: начальнику відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації продовжити карантин у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Васильківського району в термін з 25.01.2016 по 29.01.2016.

 

16.01.2016 о 09.00 в актовому залі  Васильківської районної державної адміністрації проведено позачергове засідання Васильківської  районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Васильківської районної державної адміністрації щодо необхідності вжиття невідкладних заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань в епідемічному сезоні 2016 року (протокол №01 від 16.01.2016 року).

За підсумками наради комісією з питань ТЕБ та НС було прийнято рішення:  начальнику відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації тимчасово припинити навчально-виховний процес у навчальних закладах Васильківського району в термін з 18.01.2016 по 22.01.2016.

 

Внесено зміни до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту", зокрема, частину п'яту викладено у такій редакції:

"Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах".

 

У дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке, цікаво та весело пройшли Різдвяні вечорниці "Васильки ходили - Меланку водили" із щедрівками, забавами та іграми.

Фото у розділі Фотогалерея

Відповідно до змін, внесених до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», працівники освіти після досягнення 55 років (для деяких інший вік) і за наявності необхідної кількості спеціального стажу роботи  мають право на пенсію за вислугу років. Раніше педагогічні працівники виходили на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Зверніть увагу, що збережено право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в період до 01.01.2016 вже мали спеціальний стаж на відповідних посадах станом на 01.04.2015 — 25 р.; на 31.12.2015 — 25 р. 6 міс.

Стаття 55. Право на пенсію за вислугу років мають:

е) працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:

 з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

 з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

 з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

 з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

 з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

 з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

 з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

 з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

 з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

 з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.

 До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення: 

які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;

1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим - одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:

 50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;

 50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;

 51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;

 51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;

 52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;

 52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;

 53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

 53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;

 54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;

 54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;

 55 років - які народилися з 1 січня 1971 року.

 

Шановні колеги!

У розділі Нормативно-правова база пропонуємо ознайомитись з листом МОН від  30.12.2015  № 1/9-633 про формування органів управління освітою та методичними рекомендаціями з розроблення положення про структурний підрозділ освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади.

 

Весело пройшло новорічне свято в групі раннього віку „Сонечко” ДНЗ (ясла-садок) „Казочка” смт. Гребінки.

 

В залі малята зібралися всі,

Ялинка стоїть в новорічній красі.

Всіх запрошує потанцювати,

 

Рік новий разом встрічати.

 

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Весело пройшли новорічні свята в дитячому садочку "Дружба" села Ксаверівка.

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

 Новий рік - це свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі і діти. І який же Новий рік без прикрашеної ялинки, Діда Мороза з Снігуронькою, хоровода і веселих новорічних пісень. Ось так весело 28 і 29 грудня  пройшли новорічні ранки в дошкільному закладі «Золотий півник» с.Кожухівка.

 Фото у розділі Фотогалеря.

 

У дошкільному закладі "Весняночка" смт Калинівка пройшли Новорічні ранки.

В гості до дітей на свято завітала Зимонька - зима, Дід Мороз і Снігуронька, які принесли із собою сюрпризи, подарунки, веселощі та радість.

Під час свята діти виконували пісні, декламували вірші, показували сценки підготовлені вихователями та музичним керівником. Залучалися і батьки вихованців для ігор та танців. Діти отримали велечезне задоволення та подарунки.

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

 

Розпочалися новорічні ранки. Скільки радості й галасу чутно в дитсадочку "Золотий ключик" смт Калинівка! Це ыдуть найцікавіші та найвеселіші свята, овіяні загадковістю, теплом і людським добром. Це час, коли кожен із нас вірить у казку і чекає дива. З наступапючим Новим роком вас, дітлахи. Ви були хорошими і слухняними. А відтак - сміливо загадуйте бажання і вірте, що вони неодмінно здійсняться.  

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

 

У дошкільному закладі "Золоті зернята" смт Глеваха відбулися новорічні свята. Багато казкових героів зібралися у святкомоу залі біля ялиночки зустрічати Новий рік. Це Сніжинки, Зайчики, Зірочки, Гноміки, Світлячки, Ляльки тощо.

 Фото у розділі Фотогалерея.

У докільному навчальному закладі (ясла-садок) "Сонечко" смт Дослідницьке відбулися новорічні ранки.

Фотозвіт новорічних свят у розділі Фотогалерея.

Напередодні новорічних свят у дошкільному закладі "Золоті зернята" смт Глеваха відбулася виставка іграшкових санчат, які виготовили батькі малюків груп раннього віку.

Діти із санчатами весело танцювали на святі. Фото у розділі Фотогалерея.

Новий рік - свято, яке діти чекають з нетерпінням цілий рік. Цього року новорічне свято у дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке було наповнене веселими конкурсами, іграми, чарівними новорічними  подорожами у  світ казок. В гості до малят завітали персонажі улюблеих казок: Снігова Королева, Сніговичок, Баба Яга, Карабас-Барабас, Снігуронька та Дід Мороз, ролі яких воконали працівники та батьки дитячого садочка. Свято супроводжували мультимедійні презентації, які  надали святу ще більше чарівності та допомогли створити святковий настрій.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Міністерство освіти і науки вважає, що без спеціалістів з дошкільної освіти органів управління освітою та методистів з дошкільної освіти науково-методичних центрів, повноцінне функціонування дитячих садків є неможливим.

Про це йдеться у листі відомства до регіональних департаментів освіти і науки, у відповідь на інформацію з регіонів щодо скорочення відповідних посад.

«Ці працівники забезпечують дотримання вимог Закону України "Про дошкільну освіту", інших нормативно-правових актів у галузі дошкільної освіти. Без постійного науково-методичного та професійного супроводу діяльності дошкільних навчальних закладів неможливе їх повноцінне функціонування», - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

«З огляду на важливість та значущість роботи спеціалістів (методистів) з питань дошкільної освіти вважаємо неприпустимим скорочення зазначених посад при формуванні штатних розписів обласних, районних, міських органів управління освітою», - зазначили у відомстві, звертаючись до регіональних департаментів освіти і науки.

 

Ішов Миколай лужком-бережком,

 Святий Миколай із повним мішком.

 Від хати до хати біленьким сніжком

 Ішов Миколай із повним мішком.

 

Із неба до діток ішов поспішав

 І їм під подушки даруночки клав.

 Від хати до хати біленьким сніжком

 Ішов Миколай із повним мішком.

 

Ішов посміхався крізь темну пітьму,

 А зіроньки з неба світили йому.

 Від хати до хати біленьким сніжком

 Ішов Миколай із повним мішком.

Святий Миколай для маленьких дітей стає чарівною казкою, коли невидимо з'являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. У дошкільному закладі "Дюймовочка" с. Плесецьке відбулося свято до дня Святого Миколая.

Фото у розділі Фотогалерея.

У дошкільному навчальному закладі "Дружба" с. Ксаверівка пройшло спільне свято Миколая з учнями початкової Ксаверівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

18 грудня до дітей ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка завітав   Святий Миколай. Разом з дітьми гралися і різні герої з Діснейленду. На прощання Святий Миколай подарував дітям подарунки.

Фото у розділі Фотогалерея.

Святкування Дня Святого Миколая у Великовільшанському навчально-виховному комплексі "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" у дошкільній групі.

Фото у розділі Фотогалерея.

15 грудня в ДНЗ (ясла-садок) «Золотий півник» с. Кожухівка  відбулося тематично-обрядове свято «Андріївські вечорниці» за участю батьківської громади вихованців старшої групи «Ромашка».

За народним звичаєм, у ніч із 12 на 13 грудня українська молодь традиційно святкує Андріївські вечорниці. Не обділили увагою це дійство і вихованці старшої групи «Ромашка» ДНЗ «Золотий півник» с. Кожухівка .  Разом з вихователем  Колесніковою В.В. та батьками, використовуючи гадання і пісні, танці, вірші – учасники зуміли відтворити на сцені найправдивішу картину проведення обряду Андріївських вечорниць. Смачна калита дісталась не тільки дітям, а й всім гостям, які завітали на свято. Учасників  та гостей пригощали смачними пиріжками та варениками. Цей час, проведений у колі друзів та батьків, приніс багато позитивних емоцій, гарний настрій, багато вражаючих спогадів та нові знання про українські звичаї та традиції.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Уряд змінив Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Змінами, зокрема, передбачено, що у разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10%, Уряд приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення. При цьому працівникам підприємств i організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку зі зростанням рівня інфляції провадиться у порядку, визначеному у колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 06.02.2003 № 491-IV та положень Порядку № 1266.

Ще однією новацією є те, що у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок(окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати.

 

Кабінетом Міністрів України 9 грудня прийнято постанову № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», відповідно до якої з 1 грудня підвищуються посадові оклади та ставки заробітної плати працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, зокрема освіти, пропорційно збільшенню розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС, який затверджено у розмірі 1113 гривень.

Таким чином розрив між мінімальною заробітною платою та посадовим окладом працівника 1 тарифного розряду скорочується з 366 до 265 гривень, а посадові оклади та ставки заробітної плати працівників, починаючи з 4 тарифного розряду, збільшуються на 10 відсотків, складаючи, для прикладу, для вчителя, викладача, вихователя вищої кваліфікаційної категорії 2360 гривень, 1 кваліфікаційної категорії – 2193 гривні, другої кваліфікаційної категорії – 2026 гривень, молодого спеціаліста – 1925 гривень.

Установлено, що підвищення здійснюється у межах видатків на оплату праці, передбачених у державному, місцевих бюджетах та власних коштів, у тому числі за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій.

 

З 7 по 11 грудня  в ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка пройшов Тиждень театралізованої діяльності.

На протязі Тижня вихователі  разом з дітьми розігрували сценки із улюблених казок за допомогою різних видів театру (ложкового, пальчикового, картонного, магнітного, деревяного, тіньового, театру наколінників, "тупотушок".  Музичним керівником  Мирводою О.О. був  поставлений музичний етюд з казки "Дюймовочка". 

Фото у розділі Фотогалерея.

 

У розділі Нормативно-правова база розміщено лист-роз’яснення МОН України щодо порядку фінансування ДНЗ.

10.12.2015 р. на базі ДНЗ (дитячий садок) "Золотий ключик" смт. Калинівка був проведений семінар-практикум для  музичних керівників ДНЗ та НВК  з теми: "Використання інноваційних підходів під час організації та проведення музичних занять".

Детальніше у розділі Методична діяльність, фотозвіт у розділі Фотогалерея.

 

У розділі Нормативно-правова база розміщено лист лист Міністерства освіти і науки України від 23.11.2015 № 1/9-560 «Щодо надання додаткових освітніх послуг в дошкільних навчальних закладах»,

У дошкільному навчальному закладі "Сонечко" смт Дослідницьке були проведені заняття та розваги з патріотичного виховання за участю батьків: "Віночок" (І-ІІ молодша різновікова група), "На гостину запросили родину" (середня група) та "Україна моя вишивана" (старша група). Заходи пройшли дуже вдало. Батьки готували українські страви, розповідали про традиції української гостинності, аплікували разом  з дітьми та вишивали стрічками.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

У дитячому садочку "Золотий ключик" смт Калинівка були проведені заходи присвячені Дню Збройних Сил України.

Фото у розділі Фотогалерея.
08.12.2015 р. на базі ДНЗ (ясла-садок) «Ромашка» смт Глеваха відбувся семінар-практикум для завідуючих та вихователів-методистів ДНЗ з теми: «Мистецтво керівництва педагогічною  радою».

Детальніше у розділі Методична діяльність, фотозвіт у розділі Фотогалерея.

 

У розділі Методична скарбничка розміщено:

- сценарій свята «Вже іде Святий Миколай», сценарій новорічного свята для дітей старшої групи «Витівки Снігової Королеви», якими з нами поділилася Дмітрієнко О.В., вихователя-методиста ДНЗ "Дюймовочка" с. Плесецьке,

- сценарії новорічних свят "Чарівні вогники ялинки" для дітей середньої групи, "Подарунки із чарівної скриньки Сніговика" для дітей раннього віку,

- "Методичні рекомендації щодо наачання  дітей дошкільного віку ліпленню", Григораш Л.М..вихователя-методиста ДНЗ "Дзвіночок" смт Гребінки.


МОН України оприлюднило наказ «Про заходи щодо поліпшення профілактики з попередження побутового травматизму серед дітей» від 26.11.2015 № 1242 (далі— наказ № 1242).

Відповідно до наказу № 1242 департаменти загальної середньої та дошкільної освіти мають забезпечити роботу, спрямовану на реалізацію заходів із профілактики травматизму невиробничого характеру.

МОН України наказує спільно з працівниками з питань безпеки життєдіяльності обговорити на засіданнях відповідних колегій, рад стан побутового травматизму серед вихованців, учнів, проаналізувати його причини.

Окрім того, розглянути питання щодо розширення співпраці психологічних служб з громадськими організаціями психологічного спрямування.

Згідно з наказом № 1242 втратив чинність наказ МОН України «Про заходи щодо поліпшення профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу» від 8.05.2013 № 493.


У  дошкільному навчальному закладі (ясла–садок) «Дзвіночок» смт Гребінки весело відсвяткували свято «Мій тато найкращий», присвячене Дню Збройних Сил України. Діти вітали своїх тат та дідусів піснями та таночками. Емоційно та завзято батьки і дідусі разом з дітьми гралися в різноманітні ігри та брали участь у конкурсах. В кінці свята діти вручили батькам власноруч виготовлені подарунки.   

Фотозвіт у розділі Фотогалерея. 

 

 З метою дотримання державного контролю за діяльністю дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Колосочок» с. Саливонки Васильківського району Київської області, визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня та забезпечення надання якісної освіти відповідно до наказу №320 від 19 листопада 2015 року відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації надано (дошкільному навчальному закладу (ясла-садок) «Колосочок» с. Саливонки Васильківського району Київської області) аргументований висновок щодо результатів атестаційної експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації для підвищення якості надання освітніх послуг населенню, на підставі висновку та рекомендацій щодо здійснення освітніх послуг, що надаються навчальним закладом, визнано дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Колосочок» с. Саливонки Васильківського району Київської області атестованим.

 

02.12.2015 р. на базі Погребівського НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ” відбувся семінар-практикум для керівників НВК з теми: "Особливості організації роботи різновікових дошкільних груп у навчально-виховному комплексі".

Детальніше на сторінці Методична діяльність, фото у розділі Фотогалерея.

Шановні колеги!

26 листопада освітній портал “Педагогічна преса” транслював вебінар-семінар «Практичне застосування кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку», що проводили фахівці Міністерства освіти і науки України. 

Для тих, хто не зміг переглянути вебінар у прямому ефірі є можливість переглянути презентацію: "Кваліметрія як інструментарій  педагогічного оцінювання" у розділі Нормативно-правова база.


У  дошкільному навчальному закладі (ясла – садок) «Дзвіночок» смт Гребінки весело відсвяткували День осінніх іменинників. Дітей молодшого віку вітали казкові герої: Краплинка та лісові звірята. А дошкільники середньої та старших груп завітали в гості до Феї Осені. Святкування супроводжувалось веселими піснями, запальними таночками та різноманітними іграми. На завершення свята всі малюки отримали гостинці.

Фото у розділі Фотогалерея.


У дитячому садочку "Дюймовочка" с. Плесецьке пройшли підсумкові заняття з патріотичного виховання.

Виховання патріотизму, як морольної якості, має інтегрований зміст. З огляду на це, в роботі з дітьми було поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, бережного відношення до навколишнього середовища, природи, краєзнавство, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (різні види праці, спостереження, ігри, пісні, свята, творча діяльність та ін.), формування знань про історію держави, рідного села, державні символи. У малюків виховувалось почуття власної гідності, як представників свого народу, формувалась любов до своїх національних особливостей. Фото у розділі Фотогалерея.


Тиждень безпеки дорожнього руху в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Колосочок" с. Саливінки. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Кабінет Міністрів України на засіданні 11.11.2015 розглянув підготовлений Мінсоцполітики проект розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2016 році».

З метою створення сприятливих умов для святкування 7 січня — Різдва Христового, 8 березня — Міжнародного жіночого дня та 28 червня — Дня Конституції України, а також раціонального використання робочого часу Кабмін рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій (за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ) перенести у порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2016 році для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з:

п’ятниці 8 січня — на суботу 16 січня;

понеділка 7 березня — на суботу 12 березня;

понеділка 27 червня — на суботу 2 липня.

Отже, підприємства, керівники яких скористаються рекомендаціями Кабміну, на Різдво відпочиватимуть чотири дні: з 7 по 10 січня, у березні наступного року отримають чотириденні канікули з 5 по 8 березня. І на День Конституції України теж матимуть чотири дні відпочинку: з 25 по 28 червня.


Протягом тижня цікаво та насичено пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху в дошкільному навчальному закладі (дитячий садок)  "Дружба" с.Ксаверівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 20.11.2012 р. № 1298 “Про започаткування серії видань «Бібліотека дошкільника»” з метою покращення навчально-методичного забезпечення освітньої роботи у дошкільних навчальних закладах  започатковано серію видань “Бібліотека дошкільника”.

Видавництво “Мандрівець” повідомляє, що відповідно до зазначеного наказу, вже видано такі посібники:

1. “Українська мозаїка”. Книга для читання в дошкільному закладі і родинному колі (в двох частинах). Укладачі: Н. І. Вакуленко, Л. В. Гураш, О. П. Долинна, О. В. Низковська. “Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах”. (лист ІІТЗО від 26. 05. 2011 р. № 1.4/18-Г-318). Обсяг – 512 с., тверда обкладинка, формат В-5. Вартість – 70 грн.

2. “Народні перлини для маленької дитини”. Упорядник О. О. Яловська. “Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах”. (лист ІІТЗО від 17. 07. 2012 р. № 14.1/12-Г-184). Обсяг – 408 с., м’яка обкладинка, формат А-5. Вартість – 40 грн.

3. “Барвисте життя: хрестоматія для читання дітям дошкільного віку”. Упорядники Л. В. Лохвицька, Т. К. Андрющенко. “Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах”. (лист ІІТЗО від 31. 03. 2014 р. № 14.1/12-Г-506). Обсяг – 344 с., м’яка обкладинка, формат А-5. Вартість – 84 грн.

4. “Соняшникова читанка: хрестоматія для читання дітям раннього та дошкільного віку”. Упорядник Л. В. Калуська. “Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах”. (лист ІІТЗО від 16. 06. 2014 р. № 14.1/12-Г-882). бсяг – 368 с., тверда обкладинка, формат А-5. Вартість – 90 грн.

5. Комплект “Петриківський первоцвіт”. Упорядники: В. І. купрієнко, Н. О. Міхіна, І. Б. Корінько та ін.

- Альбом майбутнього художника. 3-й рік життя. – Обсяг – 16 с., повний колір, 25 грн.

- Альбом майбутнього художника. 4-й рік життя. – Обсяг – 16 с., повний колір, 25 грн.

- Альбом майбутнього художника. 5-й рік життя. – Обсяг – 16 с., повний колір, 25 грн.

- Альбом майбутнього художника. 6-й рік життя. – Обсяг – 40 с., повний колір, 29 грн.

- Методичний посібник. – Обсяг – 40 с., повний колір, 25 грн. “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України”. (лист від 12. 07. 2013 р. № 1/11-11412)

       Найближчим часом у серії “Бібліотека дошкільника” вийдуть друком такі посібники:

1. “Українські народні дитячі рухливі ігри, забави та розваги: методичний посібник”. Автори-упорядники: О. Яловська, Т. Романюк. “Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах”. (лист ІІТЗО від 05. 05. 2015 р. № 14.1/12-Г-265). Обсяг – 264 с., м’яка обкладинка, формат А-5. Вартість – 65 грн.

2. “Веселий дзвіночок: книга для читання в дошкільному навчальному закладі”. Упорядник О. Білан. “Схвалено для використання у дошкільних навчальних закладах”. (лист ІІТЗО від 05. 05. 2015 р. № 14.1/12-Г-265). Обсяг – 384 с., тверда обкладинка, формат В-5. Вартість – 120 грн.


Шановні колеги!

У розділі Нормативно-правова база пропонуємо ознайомитись з листом МОН № 1/9-535 від 06 листопада 2015 року щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі та додатком до нього.

 Під час Тижня безпеки дорожнього руху в ДНЗ "Дюймовочка" с. Плесецьке було  проведено заходи відповідно до розробленого Плану проведення. Робота проводилась в трьох напрямках:

- робота з педагогічним колективом: консультації та практичні заняття для вихователів;
- робота з батьками:
інформація в куточки для батьків та  матеріали щодо безпеки дорожнього руху;
- робота з дітьми:
 поновлені куточки безпеки дорожнього руху в групах, проведені практичні заняття, бесіди, ігри, розваги, вікторини.

А саме:

-         Цільові  прогулянки до  зупинки громадського транспорту;

-         Сюжетно-ролеві  ігри «Довеземо іграшки до садочка», «Водії»;

-         Заняття-подорож «Малече стій, не вибігай, в м’яча на вулиці не грай» «Поїздка до бабусі» (правила безпечної поведінки в транспорті),  «Перейдемо вулицю»;

-         Виготовлені аплікації світлофорів, намальовані малюнки з теми «Світлофор Моргайко друзів чекає», «Цього не повинно бути!»;

-         Моделювання знаків безпечної поведінки на вулиці;

-         Перегляд мультиплікаційних презентацій «Уроки тітоньки Сови»;

-         Тренінг «Лабіринт дорожніх знаків»;

-         Вікторина «Школа пішохідних наук» (правила, знаки, вирішення проблемних ситуацій);

-         Вивчення правил дорожнього руху: "Виправ помилку” (робота зі схемами);

-         Надані методичні рекомендації вихователям щодо організації роботи з вивчення правил вуличного руху з дітьми дошкільного віку та щодо організації роботи з батьками;

-         Проведено  консультацію для педагогів ДНЗ «Що повинен знати педагог про правила дорожнього руху»;

-                    Консультація медичної сестри про правила надання першої допомоги при ДТП;

-         Виготовлені ширми для батьків «Що  повинні знати  ваші діти про правила дорожнього руху», «Діти на вулиці». Фото у розділі Фотогалерея.


Сьогодні в ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка закінчився Тиждень безпеки дорожнього руху.

Протягом тижня вихователі проводили тематичні бесіди, розваги, заняття, дидактичні ігри та індивідуальну роботу з дітьми. Всі заходи проводилися в цікавій ігровій формі. Також була проведена робота з батьками (надані відповідні консультації). 

Всі заплановані заходи були виконані. Педагоги ДНЗ плануютьт і надалі проводити такі заходи з дітьми протягом навчального року, включаючи інформацію про дорожній рух та безпеку в різні режимні моменти протягом дня. Фото у розділі Фотогалерея.

У  дошкільному навчальному закладі (ясла – садок) «Дзвіночок» смт Гребінки цікаво і змістовно пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. Під час занять та різних ігор діти закріпили правила вуличного руху, дорожні знаки, правила поведінки в транспорті тощо. Яскравим підсумком Тижня стала розвага «Дорожні пригоди Незнайки». 

Фото у розділі Фотогалерея

 

Листопад. Останній місяць осені. Саме в цей період в усіх дошкільних закладах закінчуються тематичні свята "Прощання з осінню".

Вихователі разом з музичними керівниками готують сценарії проведення свята, під час якого діти співають, танцюють, розповідають вірші, закріплюють набуті  знання про пору року осінь.

Так і в дошкільному закладі "Весняночка" смт Калинівка пройшли тематичні свята по всіх вікових групах. Фото у розділі Фотогалерея.

 

Цікаво та змістовно пройшли осінні свята в дитсадку "Дюймовочка" с. Плесецьке. В гості до дітей молодшої та середньої групи завітала Осінь, Дощик, Пан Гарбуз, а діток старших груп прийняв до свого куреня Козацький Отаман, після того, як вони показали свою спритність та склали присягу маленьких козачат. 

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.


У дошкільному навчальному закладі "Золоті зернята" смт Глеваха у період з 4 по 6 листопада 2015 року в усіх вікових групах весело пройшли осінні свята. Так діти груп раннього віку разом із Осінню гуляли по осінньому лісу де іх чекало багато пригод, дітей середніх груп Осінь запросила на свій день народження, старші дошкільнята допомогали Папелюшці підготуватися до осіннього балу.

Фото у розділі Фотогалерея.

У  дошкільному навчальному закладі (ясла – садок) «Дзвіночок» смт Гребінки цікаво пройшли осінні свята, під час яких було організовано виставку робіт батьків та дітей. На виставці представлені творчі роботи з листя, квітів, насіння та овочів. Кожна робота несхожа одна на одну. Адже батьки та діти проявили фантазію, художню творчість та  індивідуальність. 

Фото у розділі Фотогалерея.    

В дошкільному навчальному закладі "Струмочок" селища Зелений Бір пройшли осінні свята та виставка дитячих робіт з природних матеріалів.

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

У рамках Десятиліття Дій з Безпеки Дорожнього Руху 2011-2020, проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 10.05.2010 № 64/255, згідно Резолюцій ООН від 23.05.2012 № 66/260 і від 29.04.2014 № 68/269 з підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі, Міністерство охорони здоров’я України виступило ініціатором проведення в Україні щорічного Тижня безпеки дорожнього руху.

Цього року Тиждень безпеки дорожнього руху пройде за підтримки Кабінету Міністрів України, за участю профільних міністерств та відомств, Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних і вітчизняних організацій з 9 по 15 листопада.

Головна тема Тижня 2015 року: безпека дітей на дорозі.

Мета: привернення уваги суспільства до проблеми дитячого травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.

 

Програма Тижня включатиме наступні заходи:

·         стартова та інші прес-конференції;

·         національна науково-практична конференція з безпеки дорожнього руху;

·         засідання з питань обговорення Програми безпеки дорожнього руху до 2020 року;

·         круглий стіл з питань медичного забезпечення безпеки дорожнього руху;

·         майстер-класи та навчання з надання першої долікарської допомоги;

·         уроки в навчальних закладах з правил та безпеки дорожнього руху;

·         виставки шкільного та спортивного одягу зі світло-відбиваючими елементами;

·         конкурси, презентації та інші заходи;

·         день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод.


Шановні колеги! З огляду на важливість і актуальність теми «Охорона праці в навчальному закладі», на велику кількість запитань цієї тематики, Цифрове видавництво МЦФЕР за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації ініціює безоплатний інформаційно-просвітницький проект — Всеукраїнський форум керівних працівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, що відбудеться 29-30 жовтня у Львові у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (вул. Вахнянина, 29).

Мета проекту — донести до освітян повну та всебічну інформацію про уникнення в адміністративно-господарській діяльності порушень з питань охорони праці, надання відповідей на «найболючіші» питання.

Форум проходитиме два дні з 10:00 до 13:00:

-         29 жовтня — для фахівців загальноосвітніх навчальних закладів

-         30 жовтня — для фахівців дошкільних навчальних закладів

У програмі форуму:

-  нормативно-правове забезпечення питань охорони праці; локальні документи навчального закладу, органу управління освітою

- порядок проведення, реєстрація інструктажів з питань охорони праці з різними категоріями працівників, учнями

-  навчання та перевірка знань з питань охорони праці

-  розслідування нещасних випадків, що сталися з працівником, учнем, групою осіб

-  оформлення, реєстрація, облік документів з питань охорони праці: наказів, інструкцій з охорони праці для певного виду робіт та певних професій, актів, доповідних записок, протоколів, листів тощо

-  групування справ з документами з питань охорони праці (вимоги, порядок зберігання, знищення)

-  відповіді на запитання учасників форуму

Лектори:

-         Наталія ДУБРОВА, завідувач сектора безпеки життєдіяльності Інституту модернізації змісту освіти МОН, експерт з питань охорони праці, автор численних нормативних документів

-         Ніна ОМЕЛЬЯНЕНКО, шеф-редактор журналів «Практика управління закладом освіти» та «Практика управління дошкільним закладом», очільник ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти

До участі запрошуються:

-         керівники навчальних закладів

-         фахівці з охорони праці у навчальних закладах

-         особи, відповідальні за організацію роботи з охорони праці у навчальних закладах

-         фахівці органів управління освітою

Кожен учасник форуму отримає СЕРТИФІКАТ.

Участь у форумі БЕЗОПЛАТНА. 

Пропонуємо Вам приєднатись до форуму! Для участі у форумі «Охорона праці у навчальному закладі» необхідно пройти просту РЕЄСТРАЦІЮ.


Проект нового закону "Про освіту": основні тези

У Міністерстві освіти і науки відбулася презентація законопроекту "Про освіту", який у разі його прийняття може змінити систему освіти, розподіл повноважень між органами управління освітою різних рівнів, принципи, на яких базується державна освітня політика, і управління закладами освіти.

 Законопроект вводить у законодавче поле, окрім звичної формальної освіти, що надається за освітніми програмами відповідно до державних стандартів у ліцензованих закладах освіти, освіту неформальну та інформальну.

 Знання, вміння та навички, здобуті у системі неформальної освіти, тобто за організованими програма, але без ліцензій, акредитації та інших форм державного контролю, можуть бути підтверджені у системі освіти формальної.

 Формальна освіта здобуватиметься на традиційних рівнях - дошкільна, загальна середня, професійна та вища.

 Передбачено, що тривалість загальної середньої освіти буде збільшено до 12 років. Професійна освіта має стає двоступеневою - у молоді з’явиться можливість здобути ступінь кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста.

 У свою чергу, вища освіта передбачатиме три етапи, що завершуватимуться здобуттям ступеня бакалавра, магістра та доктора філософії.

 У Міністерстві освіти наголошують, що у дітей має бути можливість здобуття дошкільної та початкової освіти якомога ближче до місця проживання. Відтак, заклади освіти цих рівнів мають бути у кожному населеному пункті незалежно від його розмірів.

 Разом з тим, оскільки для належного функціонування старшої профільної школи необхідна достатня кількість учнів та вчителів, у сільській місцевості старші школи збиратимуть дітей з декількох населених пунктів. Для них проектом закону передбачено забезпечення відповідною інфраструктурною підтримкою, зокрема, гуртожитками.

 Законопроект встановлює, що учні зможуть здобути повну загальну середню освіту, як у старшій школі, так і в закладі професійної освіти, паралельно здобуваючи кваліфікацію. Проект закону також передбачає можливість переходу із системи професійної освіти до вищої.

Новим для українського освітнього середовища є принцип освіти впродовж життя, який застосований у проекті. Він означає, що після завершення безперервної освіти на початковому етапі життя людина матиме змогу навчатися далі, підвищуючи чи змінюючи свою кваліфікацію, а також може продовжити навчання після перерви у будь-якому віці.

 Суттєвих змін, у разі прийняття законопроекту, зазнає управління освітньою сферою. Документ запроваджує нові принципи управління: чітке розмежування повноважень органів управління освітою різних рівнів, відокремлення здійснення контролю від безпосереднього керівництва, автономія закладів освіти, забезпечення якості освіти, а також прозорість та підзвітність - як органів управління освітою, так і закладів освіти.

 Передбачається, що Міністерство освіти і науки здійснюватиме стратегічне управління системою освіти через її аналіз, планування змін і їх впровадження. Також МОН визначатиме зміст освіти, порядок контролю якості, проводитиме перевірки, при цьому контролюючи роботу органів управління освітою, але не закладів освіти.

 Також однією з функцій МОН є визначення механізмів розподілу та розподіл державного фінансування загальної середньої, професійної та вищої освіти.

 Контролюючі функції виконуватиме Державна інспекція з питань освіти, яка надаватиме органам управління освітою свої висновки.

 На Український центр оцінювання якості освіти законопроектом покладені функції зовнішнього моніторингу якості освіти, проведення ЗНО та участь у сертифікації педагогів, шляхом перевірки їх знань.

 Органи місцевого самоврядування виступатимуть засновниками закладів освіти. На рівні області формуватиметься мережа закладів професійної освіти та розроблятиметься схема мережі закладів профільної старшої школи. На рівні району та міст обласного значення буде сформована мережа базових шкіл. Заклади початкової та дошкільної освіти засновуватимуться сільськими, селищними радами та радами міст районного підпорядкування.

 Проект закону пропонує нові принципи освітньої політики, зокрема, спирання на наукові дослідження і статистичні дані, забезпечення функціонування Єдиної державної бази з питань освіти та її відкритість. Пріоритетом у розвитку освіти має стати підвищення її якості та забезпечення рівного доступу до освіти для усіх бажаючих.

 Моніторинг якості освіти здійснюватиметься як самими закладами освіти, так і зовнішніми учасниками. Проектом закону закріплюється автономія закладів освіти - академічна, організаційна та фінансова. Автономія передбачає демократизацію управління закладом. Передбачається, що в управлінні закладом освіти братимуть участь його працівники та ті, хто навчається. А ззовні діяльність керівництва контролюватимуть піклувальні чи наглядові ради.


Петро Порошенко підписав Указ «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» від 13.10.2015 № 580/2015. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Президента.

«Стратегія національно-патріотичного виховання є дороговказом для всіх органів державної влади, інститутів громадянського суспільства. Громадянин-патріот держави має виховуватись на прикладах героїчної боротьби українського народу за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави», — наголосив Президент.

Згідно з документом, Уряд має розробити у двомісячний строк план дій щодо реалізації вказаної Стратегії.

«У Стратегії зазначається, що формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу, зокрема, часів княжої доби, українських козаків, Українських Січових Стрільців, армій Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, учасників антибільшовицьких селянських повстань, загонів Карпатської Січі, Української повстанської армії, українців-повстанців у сталінських концтаборах, учасників дисидентського руху в Україні, на прикладах мужності та героїзму учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках та антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях», — йдеться у повідомленні.


Шановін колеги!

У розділі Нормативно-правова база ви можете ознайомитись з наказом МОН від 19.10.2015р. № 1054 про скасування Інструкції з організації охорони життя і здоров'я дітей у ДНЗ.


Діти старших груп дошкільного навчального закладу "Казочка" відвідали пожежну частину смт. Гребінки.

Фотзвіт у розділі Фотогалерея.

1 жовтня 2015 року у  навчально-виховному комплексі "Ковалівська гімназія" відбулося районне святкування Дня працівників освіти.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Шановні колеги!

Щиро вітаємо вас з наступаючим святом Днем працівників освіти.

Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю. Бажаємо здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення і успіхів в роботі! 

Дивовижне свято – День Учителя!

І хоч називається воно державним, насправді - це Бог довірив нам, учителям, учити дітей.

Людина, яка перейшла за учительський стіл практично зі шкільної парти, а потім доля привела її по освітянським стежкам і дорогам на посаду першого заступника Міністра освіти і науки України душею відчуває учительську працю. Тому не дивно, що в книгах роздумів Борис Жебровський, а їх уже 17, завжди знаходиться місце для вчителя.

Ми вибрали найкоротші вислови із найостанніших книжок Бориса Михайловича «під свято». Ознайомитись з ними можна у розділі Вільні роздуми.

 

 Малята старших груп "Сонечко" та "Калинка" дошкільного навчального закладу "Золоті зернята" відвідали пожежну частину смт.Глеваха. 

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

Святкування Дня дошкілля в дошкільному навчальному закладі "Струмочок" с-ща Зелений Бір.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 вересня в ДНЗ (ясла-садок) "Дюймовочка" с. Плесецьке силами батьків вихованців було проведено виставку "Золота осінь". 

Фото у розділі Фотогалерея.


З 21 по 25 вересня в ДНЗ "Весняночка" смт. Калинівка пройшов Тиждень дошкільника та святкування Дня дошкілля.

Протягом тижня в ДНЗ відбувалися різноманітні заходи: бесіди, ігри, ігри-драматизації, виготовлення поробок з покидькового матеріалу та залучення батьків до створення родинних композицій, циркова вистава, бесіда з дітьми про їхні права та обов’язки (читання казок з правового виховання), розгляд альбому про селище Калинівка. На заключення для працівників ДНЗ був організований концерт. Також працівники дитячого садочка отримали привітання від в.о. голови Олексенко Ю.О. Фото у розділі Фотогалерея.


24 вересня  працівниками  ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок» смт. Гребінки організовано День пожежної безпеки.

З дітьми були проведені заняття, бесіди, ігри на протипожежну тематику. Вдало пройшов тренінг евакуації дітей з приміщення через запасні виходи з групових кімнат, який розпочався за сигналом «Увага всім!». Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

 

 

Вже стало традицією у дитячому "Дюймовочка" с. Плесецьке святкувати День дошкільних працівників. На свято були запрошені ветерани дошкільної освіти. 

Силами дітей та вихователів був підготовлений концерт, особливо аплодували діти вихователям за таночок "Карапузи". Багато теплих слів було сказано  працівникам, які працювали з перших днів у дитячому садочку, а вони в свою чергу побажали молодим спеціалістам творчої наснаги, успіхів у роботі. Фото у розділі Фотогалерея.           Шановні педагоги дошкільної освіти!

 

         Прийміть щирі та сердечні вітання зі святом - Днем дошкілля! Вітаю зi святом всіх працівників дошкільної освіти, які віддають щоденно тепло своїх сердець дітям! Ваша доброта і педагогічна майстерність перетворюють кожен день для вихованців у дитячому садку в день радості та щастя!

          Нехай ваше життя буде наповнене любов’ю вихованців та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких. Невичерпна енергія, оптимізм і вміння реалізувати задумане допоможуть вам вирішувати найскладніші завдання, а всі ваші педагогічні ініціативи увінчаються успіхом.

           Миру, здоров'я, благополуччя, творчих ідей у вашій благородній справі!

 

19 вересня 2015 року у селі Данилівка Васильківського району урочисто відкрився новий дошкільний заклад «Данилко». Дитячий садочок розрахований на 40 дітей від 3 до 6 років.

На відкриття дитячого садочка завітали голова Київської обласної державної адміністрації Шандра В.М. та голова Васильківської державної адміністрації Одинець В.І., які перерізали святкову стрічку. В своєму виступі Шандра В.М. зазначив, що навіть в такі складні часи в яких живе наша Україна, ми робимо такі добрі справи для майбутнього – дітей, та побажав всім присутнім миру, злагоди їхнім родинам.

В урочистому відкритті взяли участь в.о. директора департаменту освіти і науки київської облдержадміністрації Рогова В.Б., голова Васильківської районної ради Веремейчик В.П., Данилівський сільський голова Бец В.І., начальник відділу освіти Васильківської  Гейко І.М., депутати Васильківської районної ради, меценати, батьки та діти.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

У парламенті зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких Законів України щодо встановлення граничного віку перебування на посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників навчальних закладів” № 2026а,  згідно з яким передбачається внести зміни до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».

Таким чином, автори законопроекту (Тарас Кремінь, Олександр Співаковський, Роман Мацола, Юрій Соловей, Єгор Фірсов та інші) сподіваються на ротацію педагогічних кадрів, що у свою чергу сприятиме розвитку освіти. На їхню думку, в Україні спостерігається ситуація  “законсервування” чинної освітньої системи, не відбувається динаміки.

Якщо документ ухвалять, то вже з 1 вересня 2016 року в  освітній системі почнеться впровадження вікового цензу. Тобто, до 31 грудня 2019 року з навчальних закладів будуть змушені піти керівники старші 67 років і педагоги старші 69 років. Лише професорам дозволять викладати до 72 років.

А з 1 січня 2020 року умови для працюючих вчителів планують посилити ще більше:

- для осіб, які перебувають на керівних посадах, – до 65 років;

- для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних і педагогічних працівників,  – до 67 років;

- для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів та яким присвоєно вчене звання професора – до 70 років.

До речі, за даними МОН, кожен шостий вчитель – пенсіонер. Отже, звільниться чимало місць, а от чи прийдуть на ці місця молоді фахівці?  Згідно з статистикою останніх років, випускники педагогічних вишів  нечасто працюють за фахом.

Побачимо! Чи переможе креативність традиції? 

 

15 вересня, у дитячому садочку "Дюймовочка" с. Плесецьке, відбулися загальні батьківські збори. На зборах виступила завідуюча дитячим садком В.І. Гречана, яка відзвітувалась перед батьками про підсумки роботи закладу за минулий навчальний рік. Із звітом про роботу батьківського комітету виступила голова батьківського комітету ДНЗ Солодовник А.І. Про стан навчально-виховної роботи у садочку розповіла вихователь-методист О.В.Дмітрієнко. Були заслухані пропозиції батьків та їх побажання, щодо поліпшення роботи закладу у наступному навчальному році.


У Міністерстві соціальної політики України розповіли, наскільки з 1 вересня 2015 року зросли посадові оклади працівників бюджетної сфери, зокрема системи охорони здоров'я, освіти та культури. Дані про розміри посадових окладів повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, пише «Укрінформ».

Працівники освіти будуть отримувати:

помічник вихователя дитячого дошкільного закладу (6 розряд) - 1467 грн (було 1263 грн);

вихователь дошкільного закладу І категорії (11 розряд) - 1994 грн (було 1678 грн);

вчитель вищої категорії (12 розряд) - 2145 грн (було 1806 грн);


 Майбутні школярі, діти старшрї групи "Калинка" дошкільного закладу "Золоті зернята" смт. Глеваха відвідали Глевахівську ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

1 вересня розпочався навчальний рік і у дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке. Дитячий садок радо зустрів малят, які вперше сюди прийшли і тих діток, які були на відпочинку літом. Для дітей було проведено свято до Дня знань "Візок книжок". Малята познайомимлись із своїми новими групами, іграшками, зустріли давніх друзів. Щоб діткам було затишно у садочку, силами батьків було проведено ремонт груп та музичної зали, розмальовано стіни, придбано ігрові зони, та необхідний матеріал для занять та ігор дітей. Фотозвіт у розділі Фотогалерея.


День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного.

Звичайно, головними винуватцями торжества в перший день осені є — першокласники, які з величезними бантами і оберемками квітів мало не вдвічі більшими себе йдуть до школи. Але саме в садочку дошкільники  отримують перші знання та навички.

В ДНЗ "Весняночка" смт. Калинівка теж відбулася святкова подія - святкування Дня знань. В цей день організувалася "маленька лінійка" для дошкільників, під час якої завідуюча ДНЗ Стасюк К.В. привітала всіх працівників дитсадка та вихованців з новим 2015-2016 навчальним роком. Після чого був організовиний музичним керівником святковий концерт та танці. Фото у розділі Фотогалерея.


В дошкільних навчальних закладах району закінчився літній оздоровчий період.

Під час літньої оздоровчої компанії в дошкільному закладі "Весняночка"смт. Калинівка проводилися різноманітні заходи: заняття на прогулянці, загартовуючі процедури (обливання ніг водою, сонячні ванни), ігри, розваги, піші преходи. Особливу увагу вихователі приділяли роботі з батьками по оздоровленню дітей вдома, надавали консультації та рекомендації.

Фотозвіт можна подивитися у розділі Фотогалерея.

1 вересня ми відзначаємо не просто як День знань, це особливий день у нашому житті - свято нашої світлої надії, міцної віри. Свято, яке нерозривно пов'язане з новими починаннями й можливостями, масою нових ідей, сміливими експериментами, радісними відкриттями, постійним пошуком і вірою в  краще майбутнє.

У ДНЗ "Золоті зернята" смт. Глеваха весело пройшло святкування Дня знань. Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

 

Шановні колеги!

Щиро вітаю  вас з Днем знань. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Нехай у новому навчальному році на Вас чекають творчі успіхи, нові здобутки та приємна для душі робота!Бажаю невичерпного натхнення, творчого довголіття, бажання і можливостей радіти життю! Нехай завжди з Вами буде поруч підтримка та розуміння Ваших близьких та знайомих. Професійних успіхів, щедрих урожаїв на освітянській ниві!


27 серпня 2015 року відбулося засідання районного методичного об’єднання педагогічних працівників ДНЗ з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2015-2016 н.р.".

На засідання була присутня кандидат педагогічних наук, завідувач сектора розвитку дошкільників Інституту обдарованої дитини НАПН України Шелестова Л.В. Детальніше у розділі Методична діяльність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні колеги! Розміщуємо для ознайомлення лист МІнЮста від 25.06.2015 р. № 16305-0-26-15/11 "Щодо надання роз’яснень положень антикорупційного законодавств": 

Міністерство юстиції розглянуло листи <…> щодо надання роз’яснень положень антикорупційного законодавства і в межах компетенції повідомляє про таке.

Відповідно до положень частини першої статті 27 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон) обмеження щодо спільної роботи близьких осіб в умовах прямого підпорядкування поширюються лише на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (крім народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів), які відповідно не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

При цьому відсутність відносин прямого підпорядкування між особами, які працюють на одному підприємстві, в установі, організації, не спростовує виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів при здійсненні ними службових обов’язків.

Визначення термінів “потенційний конфлікт інтересів”, “реальний конфлікт інтересів”, “приватний інтерес” наведено у частині першій статті 1 Закону.

Відповідно до частини першої статті 28 Закону, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права, які для цілей Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані, з-поміж іншого, вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а також не вчиняти дій та не ухвалювати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Статтею 29 Закону визначені заходи як зовнішнього, так і самостійного врегулювання конфлікту інтересів.


Заступник Міністра                                      А. ЯнчукВідкриття дітям краси рідної землі, народної творчості й майстерності, прилучення їх до традицій народу - важлива складова патріотичного виховання. Під час проведення свята до Дня Незалежності України, вихованці дитячого садка "Дюймовочка" с. Плесецьке, довели, що вони гідні нащадки славетного козацького роду. Малята закріпили свої знання  про   історію козацтва  та символику України, та дізнались що справжнім козакам притаманні сміливість, чесність та відвага.Фото у розділі Фотогалерея.   


21 серпня в ДНЗ "Весняночка" смт. Калинівка відбулося тематичне свято приурочене до Дня Незалежності. Музичний керівник разом з вихованяцми середніх, молодших груп дошкільного закладу підготували концерт з іграми, піснями, віршами. Всі діти та колектив ДНЗ отримали величезне задоволення від Свята. Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

  

 

Внесено зміни до підпункту 266.2.2 та пункту 282.1 Податкового кодексу України. Так, будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг,не відноситимуться до об’єкту оподаткування податком на нерухоме майно.

Від сплати земельного податку звільнятимуться:

-дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування;

-заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.


Шановні колеги! У МОЗ відбулось засідання робочої  групи стосовно проекту Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей». Робота над ДержСанПінами триває. У засіданні прийняла участь Віра Шинкаренко- заступник голови Асоціації на громадських засадах. Асоціація також буде надсилати свої пропозиції до Проекту, тому чекаємо на Ваші думки і ідеї з цього приводу. 

Мінсоцполітики розрахувало норми тривалості робочого часу на 2016 рік. Так, у наступному році на 1 травня (неділя) припадатиме два свята — День міжнародної солідарності трудящих та Пасха (Великдень). Але перенесенню підлягатиме лише один святковий день — неділя (1 травня) на вівторок (3 травня).

 Окрім цього, на вихідний (неділя) також припадатиме й Трійця (19 червня). Відповідно вихідний день має бути перенесений на 20 червня 2016 року.

У розділі програмно-методичне забезпечення розміщено лист  Міністерства  освіти і науки України від 13.08.2015 № 1/9-387 «Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році».

В ДНЗ (ясла-садок) "Золоті зернята" смт. Глеваха триває адаптаційний період дітей раннього віку.

Фото розміщені у розділі Фотогалерея.
З метою активізації освітньої роботи дошкільних навчальних закладів із патріотичного виховання дітей триває фестиваль-огляд на тему «Україна – рідний край», оголошений Міністерством освіти і науки України на виконання Концепції національно-патріотичного виховання (лист від 09.04.2015 № 1/9-191).

 На фестиваль-огляд подаються матеріалі (заняття) із досвіду роботи дошкільних навчальних закладів, що присвячені ознайомленню дітей дошкільного віку зі столицею та іншими містами України, окремими природничо-географічними об`єктами (річки, озера, моря, гори, заповідники), рідною флорою і фауною, історичними місцями, пам`ятками історії, культури, архітектури, видатними особистостями, державними і народними символами України, традиційними ремеслами, святами, обрядами, музичним, літературним, ігровим фольклором тощо.

 Ознайомитись та підтримати голосуванням кращих учасників конкурсу можна на Освітньому порталі «Педагогічна преса» за посиланням.

 Сьогодні участь у фестивалі-огляді взяло 440 учасників, за яких віддали свої голоси понад 28 тисяч респондентів.

 Нагадуємо, що з 1 вересня до 5 вересня 2015 року управління (департаменти) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти відбиратимуть 10 учасників, що отримали найбільшу кількість голосів у віртуальному голосуванні, та один кращий  матеріал та  надсилають його до Міністерства освіти і науки України в електронному варіанті. Кращі твори фестиваль-огляду матеріалів із досвіду роботи вихователів на тему «Україна – рідний край» буде розмішено на офіційному сайті МОН і презентовано під час проведення заходів із відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля 25 вересня 2015 року.


У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)  «Золоті зернята» смт. Глеваха потягом літнього періоду зусиллями батьків оновлено обладнання на ігровому майданчику.

Тепер вихователі мають змогу під час прогулянок творчо організувати ігрову діяльність дошкільнят, забезпечувати розвиток їх фізичних якостей. Фотографії розміщено у розділі Фотогалерея.Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963» від 29.07.2015 № 531 доповнено Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників та додаток до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам.


 Зокрема, перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників доповнено посадою «асистент вихователя дошкільного навчального закладу». Вихователь, який працює в інклюзивній групі, та асистент вихователя дошкільного навчального закладу отримали право на щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів.

Шановні колеги! Ви знаєте, що вже можна офіційно звертатись до органів влади у електронній формі. Пропонуємо Вам ознайомитись зі змінами до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції за ПОСИЛАННЯМ. 


Шановні колеги! 29 липня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою відповідно до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції закону від 2.03.2015 № 213-VIII) внесено зміни щодо поступового збільшення до 2024 року спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років з 25 до 30 років працівникам, які працювали на посадах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою КМУ від 4.11.1993 № 909.

З Постановою можна ознайомитись за ПОСИЛАННЯМ.


Шановні колеги! 29 липня Кабінет Міністрів України затвердив Постанову, що стосується змін до Положення про дошкільний навчальник заклад. Запрошуємо Вас ознайомитись з нею у розділі Нормативно-правове забезпечення.
Шановні колеги! Нині триває робота над узгодженням концептуальних засад і деяких положень законопроекту. Так, 27 липня у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Цільової команди реформ при МОН, учасники якого зазначили, що законопроект потребує колегіального бачення і було наголошено на необхідності створення оперативної робочої групи, котра проведе узгодження усіх напрацювань.

Під час засідання перший заступник Міністра освіти і науки окреслила завдання Цільової команди реформ. Зокрема, як зазначила Інна Совсун, Міністерство сподівається на допомогу експертів у доопрацюванні двох документів. Перший – це законопроект «Про освіту», який вже давно обговорюється й потребує колегіального бачення. Другий – Стратегія реформування вищої освіти, що півроку розробляється групою експертів та в кінцевому результаті має бути узгоджена з іншими міністерствами та відомствами.

За словами першого заступника Міністра, також потребують перегляду та експертної допомоги санітарно-епідеміологічні норми утримання дитячих садків, які давно вже застаріли.


Шановні колеги!

Вітаю всіх Вас з Міжнародним днем дружби! 27 квітня 2011 на своїй 65-й сесії резолюцією 65/275 Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Міжнародним днем ​​дружби, запропонувавши міжнародним, державним і регіональним організаціям відзначати цей день у відповідності з культурними традиціями.

Справжня дружба - це велика цінність. Людина без друзів - що дерево без коріння. Ми ділимося з друзями і радостями і горем, а як приємно знати, що щоб не сталося - поруч завжди буде справжній друг. Спогади про радісні моменти, проведені з друзями, ми несемо в серцях впродовж життя. 

Бажаю, щоб вірні друзі завжди були поруч з Вами.


Итальянский учитель Чезаре Ката из школы Polo Scolastico Paritario Don Bosco в приморском городке Фермо дал своим ученикам домашнее задание на лето из 15 пунктов. И, пожалуй, это лучшее, что он мог для них сделать!

AdMe.ru публикует домашнее задание, которое уже собрало десятки тысяч лайков в сети. Детальніше у розділі Вільні роздуми.Затверджено типові форми для відображення бюджетними установами результатів інвентаризації:

- інвентаризаційний опис необоротних активів;

- інвентаризаційний опис запасів;

- інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання;

- звіряльну відомість результатів інвентаризації необоротних активів;

- звіряльну відомість результатів інвентаризації запасів;

- акт про результати інвентаризації грошових коштів;

- акт інвентаризації наявності грошових документів, бланків документів суворої звітності;

- акт інвентаризації наявності фінансових інвестицій;

- акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами;

- акт інвентаризації дебіторської або кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка планується до списання;

- акт інвентаризації розрахунків щодо відшкодування матеріальних збитків;

- протокол інвентаризаційної комісії.

Детальніше за ПОСИЛАННЯМ.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (набрала чинності 27.06.2015) встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

 - засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

 - на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

 - на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

 Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

 Зазначеною постановою затверджено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу.


На брифінгу в Будинку Уряду 21 липня заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовськийз апропонував внести зімни до законодавства, щоб контракти з постачання енергоносіїв бюджетним установам укладалися на п’ять років.

 «Ми порахували, що з залученням кредитних ресурсів за п’ять років повністю стає окупна теплова установка альтернативного джерела палива», — зазначив Роман Абрамовський.

 Наразі такі договори можна укладати лише на один рік. Відповідно, інвестори, вкладаючи кошти в тепломодернізацію будівель (закупівлю нових котлів, установку батарей, вікон тощо) не можуть бути впевненими в окупності вжитих заходів. 

 Водночас вклавши кошти в тепломодернізацію будівель інвестор зможе отримувати до 90% від економічної ефективності цих заходів.

 «Наприклад, інвестор, який пропонує зробити утеплення, індивідуальний тепловий пункт, замінити вікна, батареї у школі. Є споживання електричної енергії розрахункове і фактичне, на початок і після заходів з модернізації. До 90 відсотків вартості енергії, яка зекономлена — прибуток інвестора», — пояснив Роман Абрамовський.

 

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності».  Законопроект зареєстровано за №2276.

Законопроект передбачає звільнення дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів недержавної форми власності від сплати податку на прибуток та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Також дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування звільнено від плати за землю.

 

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця» від 26.06.2015 № 440.

Дні тимчасової непрацездатності оплачуватимуть за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Установлено, що дні тимчасової непрацездатності за рахунок установи оплачують залежно від страхового стажу в розмірах, визначених частиною першою статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Витрати, пов’язані з оплатою днів тимчасової непрацездатності, для бюджетних установ належать до їх видатків за відповідним кодом економічної класифікації видатків бюджету.

Постанова КМУ від 26.06.2015 № 440 набере чинності з дня офіційного опублікування (планується до опублікування в «Офіційному віснику України» № 54 від 17.07.2015).

 

Як добре народитись і жити в селі! Саме тут можна відчути запах хліба, дізнатись звідки він береться, як він росте, торкнутись  руками до пшеничних колосків, пробігтись по свіжих покосах, помилуватись красою під час цвітіння соняхів, а в одинокій яблунці при дорозі, з опущеними вітами, побачити казкових героїв із казки "Гуси-лебеді". Ось тому маленькі дослідники дошкільного закладу "Дюймовочка" с. Плесецьке, з великою цікавістю вивчають природу рідного краю, навчаються любити її, берегти. Саме тут виховуються перші патріотичні почуття, любов до України. З фото можна ознайомитись у розділі  Фотогалерея.


Днями на засіданні колегії МОН України Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив на  необхідності розгляду на осінній сесії Верховної Ради України нового закону про освіту.

  «У перший тиждень сесії у вересні ми маємо внести до парламенту закон про освіту — продовжити всеосяжну реформу системи освіти», — зауважив він.

 Він також додав, що в парламенті необхідно ухвалити усі законопроекти щодо реформування системи вищої освіти та освітньої системи в Україні.

 

У Верховній Раді України прийнято законопроект №2620, відповідно до якого від мобілізації на особливий період звільняються наукові працівники, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ і організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

 Згідно з документом, призову не підлягають такожпедагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за умови, якщо працівники зазначених категорій працюють за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки в таких навчальних закладах, наукових установах і організаціях.

 Студентів, аспірантів та докторантів, які навчаються на денній формі навчання, на особливий період також звільнено від виконання військового обов’язку.

 Закон набирає чинності на наступний день після опублікування. 

 

В дошкільних навчальних закладах району триває літній оздоровчий період. Педагоги ДНЗ "Дюймовочка" с. Плесецьке намагаються наповнити літнє дозвілля малечі іграми, розвагами, спостереженнями, працею в природі, загартувальними процедурами, пішими переходами, спортивними святами. З фотозвітом навчально-виховного процесу у літній період в ДНЗ "Дюймовочка" можна ознайомитись у розділі  Фотогалерея.

День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Струмочок" с-ща Зелений Бір. Фото у розділі Фотогалерея.  

День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Ромашка" смт. Глеваха. Фото у розділі Фотогалерея.  

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Струмочок" с-ща Зелений Бір. Фото у розділі Фотогалерея.  

3 червня 2015 року у залі Васильківської ранної державної адміністрації відбулася нарада керівників дошкільних навчальних закладів. В ході наради було розглянуто актуальні питання роботи закладів освіти:

Ознайомлення та обговорення нових нормативних документів.

- Про проведення фронтальних перевірок, атестації навчальних закладів на 2015/2016навчальний рік.

- Про  проведення звітів керівників закладів за 2014/2015 навчальний рік.

    - Про організацію літнього оздоровлення дітей в дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах Васильківського району у 2015р.

      - Про проведення обліку дітей дошкільного віку у 2015 році.

- Про організацію харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Васильківського району у 2014-2015 навчальному році.

- Про Фестиваль-огляд матеріалів за темою «Україна-рідний край». 


В дошкільних навчальних закладах району розпочвся літній оздоровчий період. Робота в дошкільному закладі  в літній період має свою специфіку. Детальніше у розділі Методична діяльність, Нормативно-правова база.


Виступ дітей ДНЗ (ясла-садок) "Сонечко" на святі День захисту дітей в смт. Дослідницьке. Фото у розділі Фотогалерея.

День захисту дітей в ДНЗ (дитячий садок) "Дружба" с. Ксаверівка. Фото у розділі Фотогалерея.

День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Весняночка" смт. Калинівка. Фото у розділі Фотогалерея.

Випускні свята в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Сонечко" смт. Дослідницьке. Фото у розділі Фотогалерея.

День захисту дітей радо святкували і весело літо зустрічали малюки ДНЗ "Дюймовочка", що в с. Плесецькому. Діти подорожували казковими галявинами де зустріли Метелика, Їжачка-Кореспондента який брав у діток інтерв'ю. На зупинці "Озерній" діти разом із Жабкою зробили фіззарядку і влаштували музику води. На згадку про казкову подорож Літо подарувало дітлахам солодкі гостинці. Свято продовжилось на вулиці де діти із задоволенням малювали крейдою на асфальті. Фото у розділі Фотогалерея.


 

21 травня в ДНЗ (ясла-садок) "Ромашка" смт. Глеваха відбулися випускні свята. Фото у розділі Фотогалерея.27-28 травня в ДНЗ «Дюймовочка» с. Плесецьке відбулись випускні святкові ранки. Цього року дитячий садок випустив до школи 2 старші групи, разом 50 дітей. Випускний бал відбувся під назвою «Кораблик мого дитинства». Діти здійснили подорож у країну Казок, завітали на різні острови: «Здійснення бажань», «Мультляндію» та  «Острів сміху». Зірвати свято намагалася Шапокляк, яка спровадила зі свята вихователів груп, звільнила музичного керівника і сама намагалася провести урок вокалу, пропонувала дітям брати із собою до школи непотрібні речі. 

Активну участь у святі приймали батьки: розіграли інсценівку по казці «Золота рибка», дружно збирали своїх дітей на перший урок, а на прощання простелили дітям рушники в дорогу.

Випускні ранки супроводжувалися показами слайдів та мультимедійних презентацій про дошкільне дитинство випускників. Фото у розділі Фотогалерея.


Ось і пролунали останні пісні та таночки дошкільників-випускників ДНЗ (ясла-садок) "Весняночка" смт. Калинівка. Сьогодні вихователі старших груп приклали чимало зусиль, щоб свято запамяталося дітям назавжди.

Всі чотири роки проведені в садочку не були марними. Діти отримали перші ази науки, навчилися культурно-гігієнічним навичкам, спілкуватися з однолітками, гратися і ділитися іграшками. Попереду їх чекає нове шкільне життя, нові відкриття та знання. Сподіваємося, ці знання, вміння та навички, які діти отримали в ДНЗ, стануть їм у пригоді. Фото у розділі Фотогалерея.


В дошкільному навчальному закладі "Золоті зернята" смт. Глеваха 26-27 травня пройшли випускні свята. Випускники садочка відправились у подорож на потягу в країну Знань. На незвичайних станціях "Моя батьківщина", "Спогади", "Мрійлива", "Лірична", "Музична", "Казкова" малюків чекали веселі прогоди. Діти з радістю роповідали вірші про улюблений садочок, співали пісні. На станціїї "Шкільні речі" малят зустрів Роззява, разом ним вони згадували, які ж шкільні речі потрібні у школі? Дуже сподобалися присутнім таночки "Танго", "Вишеньки-черешеньки", а особливо "Моя Україна" (з полотнами) у виконанні дітей. Родзинкою свята безумовно став "Кришталевий оркестр". На останій станціїї "Подяки" діти подякували усім працівникам дитячого садочка за турботу і ласку. А в кінці свята випустили у небо "кульки бажань". Фото у розділі Фотогалерея.

 

В ДНЗ "Дружба" с. Ксаверівка відбулося випускне свято.Фото у розділі Фотогалерея. 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ!

ВІТАЮ ВСІХ ІЗ ВИПУСКНИМИ СВЯТАМИ!!!

 

Випускний бал у дитячому садку — це завжди важлива подія, яка стає невід’ємною частиною життя дошкільнят та їхніх батьків. Дітям доводиться розлучатися з хорошими друзями та добрими й улюбленими вихователями. Та це не день для смутку, а й велика подія, бо випуск — це маленька сходинка до нового життя. І тому випускне свято завжди особливе.

 

Діти йдуть з-під крила, з-під опіки,

В новий світ, у шкільне майбуття.

Але будуть, напевно, довіку

Пам’ятати садочка життя.

Тож нехай полум’яним суцвіттям

М’яко стелиться стежка добра,

Дорогим нашим, лагідним дітям,

 

В добру путь і на многії літа!

 

У розділі Нормативно-правова база розміщено:

інструктивно-методичний лист МОНУ від 14.02.2015р. № 1/9-71 "Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів",

- лист МОНУ від 28.04.2015 №1/9-215  "Щодо обліку дітей дошкільного віку",

- наказ МОНУ від 20.04.2015 № 446 " Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності",

- наказ  МОНУ від 07.04.2015  № 404 "Про внесення змін до порядку встановлення батьківської плати за перебування дітей у державних та комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах".

- наказ  МОНУ та МОЗУ від 06.02.2015  № 104/52 "Про затвердження Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах". 

 

22 травня батьки вихованців ДНЗ «Дюймовочка» в с. Плесецькому були раді зібратися для того щоб дружно провести косметичний ремонт дитячих майданчиків. В кожну пісочницю був завезений свіжий пісок. Батьки та працівники садочку пофарбували обладнання на майданчиках (гойдалки, лавки, столи, казкові персонажі).

На казковій галявині встановили нових мешканців, козу з козенятком. Фото розміщені у розділі Фотогалерея.

 

 

З 1 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно до Інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році» (лист МОН України від 20.05.2015 № 1/9-249).

МОН України визначило орієнтовну загальну тривалість канікул у 115 днів: літні — 90 календарних днів, осінні — 5 календарних днів, зимові — 10 календарних днів, весняні — 10 календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.   

У 2015/2016 навчальному році чинними є  комплексні та парціальні освітні програми (додаток 2 до листа).

Педагогічний колектив ДНЗ, з урахуванням специфіки його діяльності (типу закладу),  має право самостійно визначати, які із чинних освітніх програм обрати для повнішої реалізації базового інваріантного та варіативного змісту дошкільної освіти.

Допускається побудова освітнього процесу у дошкільних навчальних закладах за кількома програмами (але не в одній групі). Це дає змогу повніше врахувати інтереси, бажання, потреби, нахили вихованців, потенційні можливості педагогів, запити батьків задля своєчасного цілісного розвитку особистості дошкільника.

На основі   Базового компоненту дошкільної освіти і обраних освітніх програм  змісту освіти, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, з урахуванням актуальної суспільно-політичної, соціально-економічної, екологічної ситуації в країні та з метою підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її поступального інноваційного розвитку, у 2015/2016 навчальному році пропонуються такі змістові напрями:

 - патріотичне виховання;  

 - екологічне виховання;

 - формування основ здорового способу життя;

 -  комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільників.

 Колектив закладу також може проектувати свою діяльність на новий навчальний рік з опорою на запропоновані вище орієнтири, або замінювати їх чи доповнювати більш актуальними  для себе.  

Реомендації розміщено у розділі Нормативно-правова база.


В ДНЗ (ясла-садок) "Сонечко" смт. Дослідницьке за участю дітей та працівників дитсадка відбувся мюзикл "Золотий ключик". Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

 

 

 

 

Шановні колеги! Прошу вас ознайомитись із наказом по КОІПОПК від 08 травня 2015 року  № 177-о "Про першочергові заходи із запобігання та протидії корупції в КНЗ КОР «КОІПОПК». Наказ розміщено у розділі Нормативно-праавова база.

В ДНЗ (ясла-садок) "Весняночка" смт. Калинівка пройшов День Екології.

Адміністрацією ДНЗ були розроблені та затверджені заходи по проведенню Дня Екології. Вихователями різних вікових груп були проведені тематичні бесіди, заняття, конкурси, спостереження з дітьми  відповідно запланованих заходів. Фото у розділі Фотогалерея.
18 травня випускники ДНЗ «Дюймовочка» в с. Плесецьке відвідали школу у «День відкритих дверей». Майбутні першокласники мали змогу познайомитися з вчителями, з умовами в яких вони будуть навчатися. Школа радо відкрила свої двері для майбутніх школярів. Вступну бесіду з дітьми провела директор школи Савченко Людмила Миколаївна. 

Для дітей була проведена екскурсія по школі під час якої діти побачили приміщення свого майбутнього класу, бібліотеку, клас інформатики, їдальню та познайомилися із своїми майбутніми вчителями.

Вихованці дитсадочку отримали масу задоволення від відвідування школи та від побаченого. Діти дуже гарно зарекомендували себе у школі продекламувавши вірші та дружньо заспівавши гімн України.  Фото у розділі Фотогалерея.


Шановні колеги! Раніше ми повідомляли Вам, що проект Закону України "Про освіту" знаходиться в розробці. Запрошуємо Вас ознайомитись з Концептуальними питаннями ЗУ "Про освіту" за посиланням.

15.05.2015 року на базі ДНЗ (ясла-садок) "Струмочок" та Крушинської ЗОШ І-ІІІ ст. с-ща Зелений Бір відбувся семінар-практикум для для вихователів старших  груп та вчителів початкових класів навчальних закладів з теми: «Забезпечення наступності у роботі ДНЗ та ЗОШ як умова якісної підготовки дитини до школи». Із матеріалами заходу детальніше можна ознайомитись у розділі Методична діяльність.

Шановні колеги! Відповідно до Листа МОН від 09.04.2015 № 1/9-191 щодо виконання Концепції національно-патріотичного виховання триває фестиваль-огляд матеріалів за темою «Україна-рідний край».

Основна мета фестивалю-огляду - активізація  освітньої роботи дошкільних навчальних закладів з патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку.

МОН запрошує педагогів дошкільних навчальних закладів (навчально-виховних комплексів) прийняти участь у фестивалі-огляді та розмістити свої матеріали на Освітньому порталі «Педагогічна преса». З детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Педпреси.

Пропонуємо ознайомитись з першими учасниками фестивалю-огляду за посиланням: http://nz.pedpresa.com.ua/edu/6202.


Для зміцнення здоров’я дітей та використання власних натуральних продуктів харчування працівники ДНЗ ясла-садок «Дюймовочка» в с. Плесецьке власними руками посадили город, на якому було посіяно свіжу зелень (окріп, петрушка, щавель) та посіяні зерна огірків та посаджена розсада капусти, перцю та помідорів.

З метою закріплення навичок трудового виховання діти приймали безпосередню участь у праці на городі, для вихованців кожної групи були відведені спеціальні грядки де діти власноруч висадили кукурудзу, квасолю, буряки, розсаду капусти та помідорів. Діти  не лише закріпили отримані навички і здобули нові знання, а й отримали масу задоволення від праці.  Фото у розділі Фотогалерея.   

 

В українському законодавстві День Перемоги визначається як день «торжества безсмертного подвигу народу — переможця над фашизмом, всенародної пам'яті про його боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини».

З приводу відзначення святкування 70 річниці визволення від німецьких загарбників 8 травня 2015 року дошкільнята ДНЗ "Весняночка" смт. Калинівка  поклали квіти до пам"ятника захисників Калинівки.
Шановні працівники дошкільного навчального закладу "Дзвіночок" смт. Гребінки!

Від щирого серця вітаємо вас з ювілеєм дитячого садочка- 70-річчям!

Дошкільний вік - особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, в цьому віці формується особистість і закладаються основи здоров’я. Благополучне дитинство і подальша доля кожної дитини залежить від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини. За допомогою своїх вихователів дошкільнята пізнають секрети навколишнього світу, вчаться любити і берегти свою Батьківщину.

Праця в дитсадочку вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті. 

Щиро вітаємо зі святом всіх працівників дошкільної установи, які віддають щоденно тепло своїх сердець дітям! Ваша доброта і педагогічна майстерність перетворюють кожен день для вихованців у дитячому садку в радісний і щасливий!

Прийміть щирі вітання з святом, ви заслуговуєте на шану і повагу від суспільства, адже щодня віддаєте тепло своїх сердець дітям!

Зичимо вам міцного здоров’я, щастя, добра та натхнення, а найголовніше – відчуття вдячності за свою роботу від дітей, батьків та держави.

 

Шановні колеги! Вітаємо з Днем Медичних сестер! 

Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення.

Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю! Зі святом Вас! Бажаємо щастя і добра!


Вже стільки літ і стільки зим,

Як відгримів той бій кривавий,

Вони ж ще там, на полі слави,

Уклін їм, мертвим і живим!

Спасибі вам, сивоголові,

Вітчизни-матері сини!

Немає правди у війни,

Вона лиш в мирі та любові!

Зупинись, прислухайся на мить —

Кричать з вогню і мати, і дитина,

Хай буде мир, хай більше не горить

У пеклі війн твоє життя, людино!


Шановні керівники!

В газеті "Життя і слово" від 9.05.2015 року № 36  опубліковано розпорядження Васильківської райдержадміністрації від 30.03.2015 року № 91 "Про встановлення харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Васильківського району Київської області".
Шановні колеги! З метою розширення повноважень місцевих органів управління освітою, керуючись частиною 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», Міністерство освіти і науки України відкликає лист від 27 травня 2007 року № 1/9-263 "Про організацію обліку дітей дошкільного віку". Відповідно до частини 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», підпункту 4 пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» організацію обліку дітей дошкільного віку віднесено до повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти (виконавчих органів сільських, селищних, міських рад)


29 квітня 2015 року на базі Путрівського НВК "Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" відбувся обласний семінар-практикум для завідувачів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів з теми: "Створення інформаційно-освітнього середовища регіону як умова професійного розвитку педагога". Детальніше у розділі Методична діяльність.

 

Шановні колеги! Перед нами постає дуже актуальне і хвилюче всіх нас питання, з приводу якого 24 квітня 2015 року в Києві на базі Київського  національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Міжнародний семінар. Його тема: «Децентралізація в сфері освіти. Розподіл повноважень між різними гілками влади. Засновники навчальних закладів»

Семінар організований Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Основними питаннями обговорення були питання децентралізації в сфері освіти, розподілу повноважень між різними гілками влади, засновників навчальних закладів, які мають бути передбачені в проекті нової редакції Закону України «Про освіту», а також  аналіз відповідної міжнародної практики та її використання в процесі актуалізації національного законодавства у сфері освіти.

В семінарі брали участь: Комітет з питань науки і освіти, Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, міжнародні експерти, представники обласних державних адміністрацій, соціальні партнери.

Детальніше з інформацією можна ознайомитись на сайті Комітету з питань науки і освіти.


Метою проведення Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності в ДНЗ є комплексне розв'язання питань забезпечення безпечних умов навчання, виховання і праці учасників освітнього процесу та активізація діяльності дошкільного навчального закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

В ДНЗ (ясла-садок) "Весняночка" смт. Калинівка Тиждень був насичений різноманітними заходами з БЖД. Вихователі своєчасно проводили заходи відповідно до розробленого планування, оформили куточки «Безпека дитини». Робота з дітьми проводилася за темами дня:

-          Перший день: «Дитина і природа»

-          Другий день: «Дитина і вулиця»

-          Третій день: «Дитина і побут»

-          Четвертий день: «Дитина серед людей»

-          П’ятий день: «Здоров’я дитини»

28 квітня був проведени практичний тренінг з евакуаціїї дітей. Порушень правил з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасниками освітнього процесу не виявлено. Фото у розділі Фотогалерея. 

 

Безпека дитини – найперша турбота дорослих. За традицією у дитячому садочку "Дзвіночок" смт. Гребінки щороку  проводиться  Тиждень безпеки. Під час його проведення діти ознайомилися з правилами безпечної поведінки на дорозі, у природі, з незнайомими людьми та небезпечними предметами. Вихованцями старшої групи «Мальва» була показана для дітей  ДНЗ інсценізація казки «Пригоди Курочки  та Півника в лісі». В ході дійства, перевтілившись в героїв казки, маленькі  актори відтворили негативні та позитивні риси персонажів.

   Завдяки тісній співпраці педагогів, помічників вихователів та дітей цікаво пройшла лялькова вистава «Безпека на дорозі» під час якої діти закріпили правила безпечної поведінки на дорозі. Фото у розділі Фотогалерея. 

 

30 квітня  2015 року в районі завершився двомісячник благоустрою території закладів. Під час двомісячника, працівниками ДНЗ (ясла-садок) "Весняночка" смт. Калинівка, батьками вихованців були пофарбовані дитячі майданчики, посаджені квіти, кущі.
29.04.2015 року в День Здорової дитини дошкільний навчальний заклад "Ромашка" смт. Глеваха відвідали лікарі стоматологи клініки "LIME" для вчасного виявлення проблем ротової порожнини. Лікарі провели цікаву та змістовну бесіду з дітьми про догляд та збереження гарного стану зубів та ротової порожнини. Діти переглянули мультфільм "Кругосвітна подорож за блискавичними посмішками" ТМ Colgate.


В дошкільному навчальному закладі "Струмочок" с. Зелений Бір відзначили Всесвітній день танцю. Фото у розділі Фотогалерея. 

 

 

 

 

 

 

 

23 квітня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада  з питань розвитку та якості дошкільної освіти.

У нараді взяли участь  науковці, фахівці з питань дошкільної освіти обласних департаментів  (управлінь) освіти та Голова правління Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти Ніна Омельяненко. 

Під час заходу розглянуто питання фінансування видатків на утримання дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, зокрема, сільських.

Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності - головний бухгалтер МОН  України  Світлана Шарманська  зазначила, що   відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу фінансування вищевказаних закладів віднесено до районних бюджетів. Разом з тим, пунктом 20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України передбачено можливість фінансування таких закладів з бюджетів міст районного значення, селищ та сіл. Такі видатки здійснюються за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування.  «Випадки, коли районні ради відмовляються від належного фінансування таких закладів є порушенням бюджетного законодавства», -  зазначила  Світлана Шарманська.

Під час проведення наради розглянуто також критерії визначення рівня розвитку дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти. 

Нарада  завершилася  відвідинами першого дитячого міста професій в Україні «KidsWill». Учасники наради зазначили, що майданчики інтерактивного дитячого центру - це крок до нової прогресивної форми навчання дітей. Тут діти пробують бути не тільки лікарями, вчителями, пожежними, поліцейськими, поштарями, продавцями, але й просто дорослими:  заробляти і витрачати або зберігати в банку гроші, приймати рішення, розуміти наслідки своїх  дій. 

Детальніше з іформацією щодо наради можна ознайомитись на сайті МОН.


З 22.04 по 29.04.2015 р.  в ДНЗ «Дюймовочка» с. Плесецького проводився «Тиждень безпеки дитини». Діти знайомились з правилами дорожнього руху і технікою протипожежної безпеки. В гості до дітлахів завітав світлофор Моргайкін який і допоміг дітям познайомитися з правилами дорожнього руху. Згодом малята оглянули пожежну водойму та протипожежний щит, на якому знаходяться засоби для гасіння пожежі. Для дітей старшої групи була проведена дидактична гра по правилам безпечного пішохідного переходу. Фото у розділі Фотогалерея. 

 

28.04.2015 року, в межах "Тижня безпеки життєдіяльності", діти старших груп "Барвінок" та "Калинка" ДНЗ (ясла-садок) "Ромашка" смт. Глеваха відвідали пожежну частину. Фото у розділі Фотогалерея. 

 

 

 

 

Шановні колеги! Наказом МНС України від 30.12.2014 № 1417 затверджено нові Правила пожежної безпеки в Україні.

Ці Правила встановлюють загальні вимоги пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд.

Вимоги цих Правил не поширюються на підземні споруди промислового призначення; метрополітени (крім об’єктів комерційного, торговельного та соціально-побутового призначення); тунелі; об’єкти виробництва, зберігання та утилізації вибухових і радіоактивних речовин й засобів підривань; морські та річкові споруди, що знаходяться на плаву; нафто-, газо-, продуктопроводи; лісові масиви. Правила є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Визнано такими, що втратили чинність, накази МНС «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні» від 19.10.2004 № 126, «Про затвердження Правил пожежної безпеки для об’єктів площею до 300 м2» від 24.02.2012 № 537. Наказ зареєстровано в Мін’юсті 05.03.2015 за № 252/26697, набрав чинності 10.04.2015.


Шановні практичні психологи дошкільних навчальних закладів! Вітаємо вас з Днем психолога!

Бажаємо кожному з вас довгих і щасливих років життя, без депресії і поганого настрою, а з морем удачі, любові і благополуччя! Нехай у вас на серці буде завжди легко і радісно, нехай роки летять як птиці щастя, залишаючи лише хороші спогади!


 

Весна найчудовіша пора року яка славиться появою першого тепла та цвітінням різних квітів та дерев. Весну з нетерпінням чекають усі дітлахи. Не виявились винятком і діти ДНЗ ясел-садка «Дюймовочка» в с. Плесецькому. Діти безмежно раділи спостерігали за цвітінням абрикоси та насолоджуючись видом барвистих тюльпанів на кл0умбі. Малята назбирали букети із кульбабок, щоб прикрасити куточки природи у групі. Дошкільнята на власному досвіді переконались, що поява перших метеликів є неодмінною ознакою появи весни. Дошкільнята отримали багато задоволення від гри з метеликами, яких вони намагались спіймати. Фото у розділі Фотогалерея.

 

Шановні колеги! Ви маєте можливість читати журнал "Джміль" видавництва "Світич" у електронному вигляді та використовувати в освітньому процесі електронні додатки до журналу.

Подивитись зміст журналу «Джміль» (2014, №2) та зміст е-додатка до нього ви можете тут http://jmil.com.ua/2014-2

Більше дізнатись про електронні додатки до журналу «Джміль» Ви можете тут http://jmil.com.ua/ejmil

Матеріали для розгортання з дітьми проектної діяльності Ви можете знайти за посиланням http://jmil.com.ua/2014-2/spring_ads

 

Шановні колеги!

Напрям «МЦФЕР: Освіта» підготував для вас випуск «Організація харчування» КОЗА-ДИСКа «Шаблони документів закладу освіти». Цей випуск буде незамінним помічником для керівника будь-якого навчального закладу, адже містить шаблони наказів, посадових та робочих інструкцій, форми облікової документації тощо. До того ж у кожному шаблоні є роз’яснення щодо його заповнення, а також активні посилання на чинні нормативно-правові акти.

   Зекономлять дорогоцінний час працівників, які відповідають за організацію харчування дітей, та полегшать їхню роботу автоматичні розрахункові таблиці, розміщені на цьому диску. За допомогою цих таблиць ви легко та швидко зможете скласти картку-розклад. Вам потрібно лише ввести брутто та нетто продуктів, вихід страви з будь-якого джерела або вашої картотеки страв, а хімічний склад продуктів — білки, жири, вуглеводи, та енергетичну цінність продуктів таблиця розрахує сама.

     Без зайвих зусиль можна сформувати і меню-вимогу. Ви вводите назви страв, кількість продуктів на одну дитину, вихід-вагу порції, кількість дітей та планову вартість, а все інше таблиця обраховує сама. Важливим є те, що таблиця обраховує навіть витрати на одну дитину в день по харчуванню, а також загальну суму витрат на харчування на день на всіх дітей. Якщо прийшло дітей менше або більше, а сніданок вже приготовлено, то перерахувати меню-вимогу можна буде швидко та без зайвих зусиль. Кількість продуктів автоматично вираховується на ту кількість дітей, яка прийшла в цей день, причому продукти, що були видані на сніданок, розділяються на наявну кількість дітей.

      У автоматичній розрахунковій таблиці для створення квартальних звітів з виконання норм харчування достатньо ввести загальну кількість робочих днів, кількість дітей, які відвідували навчальний заклад, дані з журналу обліку виконання норм харчування. Решта розрахунків робиться автоматично. Також автоматично до звіту вибудується діаграма. Автоматично сформується і річний звіт — достатньо лише скопіювати кілька даних з квартальних звітів.

      Якщо за допомогою автоматичних розрахункових таблиць ви сформували потрібні документи, то надалі ви можете не робити нових, а лише коригувати ті, що вже є. А це зекономить ваш час.

Придбати диск можна зателефонувавши до відділу редакційної передплати за номером 0 44 586 56 06. ( для гарантованого отримання диску замовляйте його завчасно )


Шановні колеги!

На виконання Закону України “Про дошкільну освіту”, інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 28.02.2013 р. № 1/9-152 “Про розроблення програм для дошкільної освіти” та з метою створення програмово-методичного забезпечення Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) видавництвом “Мандрівець” видано Програми розвитку дітей. З цінами та електроним варіантом більшості програм ви можете ознайомитись у розділі "Навчально-методичне забезпечення". 


Ось і підходить до кінця навчальний рік. В ДНЗ (ясла-садок) "Золоті зернята" смт. Глеваха розпочалися показові підсумкові заняття. Всі учасники навчально-виховного процесу із задоволенням діляться своїми досягненнями: діти - знаннями та уміннями які набули на протязі навчального року, педагоги - еффективними формами та методами проведення занять.

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти згідно з планом роботи проводить  Комітетські слухання 20 травня 2015 року о 15:00 на тему  «Про підготовку проекту нової редакції Закону України «Про освіту».

Захід відбудеться в приміщенні комітетів Верховної Ради України за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 6-8, другий поверх, кінозал.

Під час слухань планується обговорити представлений громадськості проект нової редакції Закону України «Про освіту» з метою його внесення на розгляд Верховній Ради України. Предметом дискусій стануть питання удосконалення правових механізмів реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях; створення умов для освіти особи упродовж життя;  створення системи забезпечення високої якості освіти на основі модернізації її змісту, педагогічних технологій та об’єктивного моніторингу результатів освітньої діяльності і чесної конкуренції в системі освіти; усунення невідповідності змісту освіти сучасним потребам особистості, суспільства і ринку праці; створення належного зв’язку між ринком праці та системою професійної та вищої освіти; приведення структури освіти у відповідність до міжнародних стандартів.

Проект Закону України «Про освіту» розміщений для громадського обговорення на сайті Комітету www.kno.rada.gov.ua в рубриці «Підготовка проекту Закону України «Про освіту».

Ваші пропозиції  до проекту Закону України «Про освіту» можете надсилати на адресу Комітету: 01008,  м. Київ, вул. Грушевського, 5, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.

 

16 квітня в ДНЗ ясла-садок «Дюймовочка», що в с. Плесецькому відбулася святкова розвага присвячена Великодню. Діти змогли не лише познайомитися із давньою традицією розписувати писанки, фарбувати крашанки і пекти паски, але і просто весело провели час. Діти весело співали, грали в ігри, танцювали і розповідали вірші.З фотографіями можна ознайомитися у розділі Фотогалерея. 


В ДНЗ (ясла-садок) "Струмочок" с. Зелений Бір пройшли дозвілля присвячені Великодню. З фотографіями можна ознайомитися у розділі Фотогалерея.

Шановні колеги! Запрошуємо ознайомитись з листом МОН "Щодо посади інструктора з фізкультури в ДНЗ" у розділі Нормативно-правова база.

Дзвонять дзвони Великодні!

Божа Пасха вже сьогодні.

Лине пісня із небес:

Радість всім, Христос Воскрес!

Рік у рік любов Господня

Творить свято Великодня.

Маленькі ангели несуть дари з небес:

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Хай лине у вись передзвін Великодній,

І кличе молитва душу в політ!

Хай зійдуть на землю щедроти Господні

І крила розгорне оновлений світ!

Хай мир у серці вашому панує,

Хай ангел Божий щастя вам дарує.

Ісус Христос – здоров'я  шле з небес.

Христос Воскрес! 

Воістину Воскрес!


Безумовно, свято Великодня - це дуже світла і радісна подія. Найчастіше діти сприймають цей день як привід повеселитися, пограти з писанками, а не як релігійне свято.

В дошкільному закладі "Весняночка" смт. Калинівка вихователі цікаво, доступно, в ігровій формі доводили до свідомості дитини знання про це чудове релігійне свято, яке святкують в Україні. Дітей ознайомлювали з цим святом поступово. Протягом тижня, проводилася робота з пізнавального та мовленнєвого розвитку малят, а на заняттях образотворчого циклу - діти відчули себе  справжніми "писанкарями".


07 квітня 2015 року у залі Васильківської ранної державної адміністрації відбулася нарада керівників дошкільних навчальних закладів. В ході наради було розглянуто актуальні питання роботи закладів освіти:

-Про підсумки перевірки закладів освіти контрольно – ревізійним управлінням.

-Про підсумки проведення атестації педагогічних працівників

-Про підсумки проведення попередньої комплектації

-Про проведення дня цивільної оборони у закладах освіти

-Про здійснення профілактики дотримання техніки безпеки серед неповнолітніх у закладах освіти

 - Про хід проведення місячника благоустрою.

- Про хід харчування в ДНЗ.

За підсумками наради керівникам дані  відповідні доручення, встановлені терміни виконання.

 

03 квітня 2015 року на базі Путрівського НВК «Гімназія- ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» відбулася районна педагогічна виставка „Освіта Васильківщини - 2015” для педпрацівників ДНЗ та НВК. Метою зустрічі стала презентація творчих доробок педагогів ДНЗ району щодо реалізації завдань дошкільної освіти; розкриття ефективних форм та методів навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку в умовах дошкільного закладу. З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична діяльність, Фотогалерея. 

 

 

 

 

 

 

24.03.2015р. на базі ДНЗ (ясла-садок) "Рромашка" смт. Глеваха відбулося останнє засідання постійно діючого семінару-практикуму з мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку. З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична діяльність, Фотогалерея.  

Шановні колеги! 

 Ви — передплатник журналів «Практика управління дошкільним закладом», «Вихователь-методист дошкільного закладу» чи «Методична скарбничка вихователя»?

 Тоді скористайтеся нагодою придбати посібник «Вчимося розповідати. Складання розповідей за серіями сюжетних картин на основі літературних творів» за ПІВЦІНИ!

 Пропозиція -50% для передплатників діє до кінця квітня.

 «Вчимося розповідати. Складання розповідей за серіями сюжетних картин на основі літературних творів» — навчально-методичний посібник від МЦФЕР: Освіта для роботи з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

 У посібнику описано особливості та методику навчання дітей розповідання за серією сюжетних картин, надано рекомендації щодо організації мовленнєвої діяльності під час різних форм роботи з дітьми за серією сюжетних картин, запропоновано запитання та завдання до кожної картини.

 Автори посібника — видатні науковці, лауреати Державної премії України — Алла Богуш, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, та Наталія Гавриш, доктор педагогічних наук, професор.Пропонуємо Вам переглянути майстер-клас від одного з авторів посібника, доктора педагогічних наук Наталі Гавриш, яка сама проводить заняття з дітьми за навчально-методичним посібником.

 Телефонуйте : 0 44 586 56 06 та 0 800 212 012 (callback)

Детальніше за посиланням: http://pedrada.com.ua/mcfr-osvita/our_publications/papka%20/